www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://jerom.zoe.sk/?spravy&id=1034
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 21. apríl 2024     Meniny oslavuje: Ervín

Zoεpédia - náhodný výber: Veľkopôstne obdobie, Myšlienka na slová Ž..., Sviatosť manželstva.     pohľadnice

27.07.2010 | Čítanosť(4009)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vladyka Ján Babjak SJ v Ľubici

Vladyka Ján Babjak SJ v Ľubici

V nedeľu 25. júla 2010 navštívil prešovský otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ farnosť Ľubica. Počas pastoračnej návštevy posvätil obnovený farský chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľubici, obnovenú farskú budovu a novopostavený kríž. 

Pastoračná návšteva sa začala posviackou farskej budovy, po ktorej sa otec arcibiskup presunul v sprievode kňazov a veriacich k chrámu, kde bol posvätený kríž i samotný Boží príbytok.

Hoci bolo daždivé počasie, návšteva metropolitu Jána prebiehala v príjemnej atmosfére. Osobitosť ducha návštevy bola spôsobená aj tým, že farnosť Ľubica je jedinou farnosťou, kde metropolita Ján pôsobil ako farár a to v rokoch 1983 – 1989. Myšlienka o šesťročnej prítomnosti arcibiskupa v tomto farskom spoločenstve zaznievala pri jeho privítaní, v jeho homílii i v poďakovaní za jeho pastoračnú návštevu, kde zaznela otázka, či je možné túto jeho prítomnosť v Ľubici nazvať návštevou alebo návratom domov. 

Spoločenstvo veriacich farnosti Ľubica prežívalo návštevu otca arcibiskupa a metropolitu ako Bohom požehnaný čas, keď k nim zavítal ich arcipastier a zároveň ich bývalý duchovný otec.

Zdroj: Anna Fedorová
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε