www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://jerom.zoe.sk/?spravy&id=1295
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. júl 2024     Meniny oslavuje: Drahomír

Zoεpédia - náhodný výber: Kapucíni, Boh - je jednoduchý, Františkáni.     pohľadnice

20.06.2018 | Čítanosť(4686)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Na Festivale Lumen odohrala kapela No Name

Na Festivale Lumen odohrala kapela No Name
(Trnava, 19. jún 2018) Trojičné námestie sa počas uplynulého víkendu naplnilo mladými z celého Slovenska. V Trnave sa konal 26. ročník gospelového Festivalu Lumen.
 
Približne sedem tisíc ľudí bolo v Trnave na Festivale Lumen. Dva dni plné hudby a bohatého programu začali svätou omšou doprevádzanou kapelou Pjur, omšu celebroval otec biskup Jozef Haľko. Program na hlavnom pódiu odštartoval koncert Slávky Tkáčovej, po nej zahral Miťo Bodnár. Medzitým sa v Mestskej športovej hale už naplno konal veľkolepý koncert SPIEVANKOVO, ktorý si vychutnali najmä rodiny s deťmi. Na festivale nechýbala ani slovenská pesničkárka Sima Martausová: ,,Ja som si to veľmi užila, pretože tento rok so mnou spievali aj dievčatá z dievčenského zboru Slovenského rozhlasu. Spolu sme zdieľali radosť z hudby, bolo to pre mňa vzácne a pekné.“ Zo zahraničných interpretov sa v piatok predstavila kapela Good Weather Forecast z Nemecka. Vyvrcholením piatkového programu bola kapela No Name, ktorá naplnila celé námestie ľuďmi. Fanúšikovia legendárnej kapely si rozhodne prišli na svoje. Košická kapela No Name hrala v Trnave na Festivale Lumen po prvý raz.
 
Pozvanie na festival prijala aj Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá po prvýkrát vystúpila v Trnave so svojou Talk show SIT DOWN stories. ,,Poviem to takým festivalovým žargónom - požehnanie, že sme sem prišli. Mali sme rehoľnú sestru Mariettu ako hostku a pre mňa to bol veľmi inšpiratívny rozhovor. Som vďačná, že som v Trnave a som vďačná festivalu, že nás zavolali,“ vyjadrila svoje dojmy Veronika Cifrová Ostrihoňová. Počas piatkovej noci sa v Mestskej športovej hale vytvoril priestor na modlitbu. Na Worship night vystúpila kapela Timothy a Heartbeat, ktorí svojím spevom a tancom spolu s účastníkmi vzdali Bohu chválu, za všetko čo koná.
 
Počas festivalu mali návštevníci možnosť zúčastniť sa na rôznych inšpiratívnych prednáškach či workshopoch. V Mestskej športovej hale sa prihovoril účastníkom festivalu kňaz Marián Kuffa. Pre tanečných nadšencov bol pripravený workshop tanečnej školy STREETBEATS CREW. Na otázky ako si vybrať vysokú školu, ostať na Slovensku alebo ísť do zahraničia, zodpovedali v zaujímavom workshope Kolégium Antona Neuwirtha a Domka – Združenie saleziánskej mládeže.
 
V sobotu sa na hlavnom pódiu predstavil Adam Bubík, rodák z Českej republiky. Zahrala aj kapela S Hudbou Vesmírnou, ktorej členovia mali aj workshop o ich zaujímavom hudobníckom triu. Po nich sa predstavila kapela Draw The Parade z Holandska, ktorá roztancovala Trojičné námestie. Projekt Godzone predviedol taktiež veľkolepú šou. Na záver festivalu odohrala koncert britská kapela LZ7, ktorá na Festivale Lumen vystúpila aj v roku 2013. Bodku za festivalom dala záverečná polnočná svätá omša, ktorú celebroval otec Jozef Pajerský.
 
 
Zdroj: Tím Festivalu Lumen

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε